Boya Fırça Çeşitleri Ve Kullanımları

Boya Fırça Çeşitleri Ve Kullanımları

Evlerin, iş yerlerinin veya kamusal alanların bulunduğu binaların renklendirme ve koruma işlemlerinde boyalar önemli rol oynamaktadır. Boya işlemlerinin olmazsa olmaz yardımcı aparatlarından biri boya fırçalarıdır. Boya fırçaları, işlem yapılacak yüzeyin büyüklüğüne göre çeşitli ölçülerde kullanıcıya sunulmaktadır.

Devamını Oku
24.05.2023
Ahşap Macunu Hakkında Merak Edilenler

Ahşap Macunu Hakkında Merak Edilenler

Ahşap macunu; ahşap ürünlerin darbe alan, çatlayan kısımlarını onarmak ve ahşap ürünleri birbirine yapıştırmak için kullanılan ürünlerdir. Ahşap ürünler, geri dönüştürülmesi kolay olması ve estetik görünümü bakımından mobilya sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Evlerde, ofislerde, bahçe ve verandalarda olmak üzere iç ve dış mekân kullanımlarına uygun olarak farklı çeşitleri bulunan ahşap ürünler, yaşam alanlarında yer almaktadır. Malzemeye göre değişkenlik gösteren

Devamını Oku
24.05.2023
Tik Yağı Nedir?

Tik Yağı Nedir?

Tropikal bir ağaç türü olan tik ağacından üretilen mobilyalar, doğal tik ahşabından yapıldığı için özel bir bakım gerektirmektedir. Ahşabın bakımının yapılması kullanım ömrünün uzamasını sağlar. Özellikle dış mekân mobilya tasarımlarında kullanılan tik materyali, açık alanlarda hava koşullarından ve güneş ışınlarından olumsuz etkilenebilmektedir. Bu nedenle düzenli bir şekilde bakımının yapılması için doğal yağlardan üretilen tik yağı kullanılmaktadır. Tik yağı sayesinde ahşap ürünlerin bakım süreci tamamlanarak birçok olumsuz dış etkenlere karşı korunmuş olur.

Devamını Oku
24.05.2023
Su Bazlı Boyalar Hakkında Merak Edilenler

Su Bazlı Boyalar Hakkında Merak Edilenler

Su bazlı boya içeriğinde suda çözülebilen parçacıklar bulunduran bir boya türüdür. Su ile seyreltilerek kullanılan bu boya türü su ile temas ettiğinde içeriğindeki parçacıklar suda çözülür ve boyanın dayanıklı olmasını sağlar. Halk arasında silinebilir boya olarak da bilinmektedir. Nefes alabilen yapısı sayesinde anti-bakteriyel özellik göstermektedir. Özellikle çocuk odalarının boya dekorasyonunda sıklıkla kullanılmaktadır.

Devamını Oku
24.05.2023
Sprey Boya Nasıl Uygulanır?

Sprey Boya Nasıl Uygulanır?

Sprey boyalar; metal bir tüp içine basınçlı gazla sıkıştırılmış boya türlerinden biridir. İç ve dış mekânlardaki tüm yüzeylerde kullanıma uygundur. Uygulama esnasına herhangi bir fırça ya da rulo gibi boya aparatı gerektirmediği için oldukça pratik kullanım imkânı sunmaktadır. Sprey boyaların dikkat çeken bir başka özelliği ise çabuk kuruma özelliğine sahip olmasıdır. Genellikle küçük ölçekli boyama ve acil boyama işlemlerinde sprey boyalar kullanılmaktadır. Kayalar Boya bünyesinde yer alan Düfa ve Genç markalarımızın canlı renkleri ile dikkat çeken ve farklı uygulamalarda kullanabileceğiniz sprey boya çeşitlerine web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku
24.05.2023
Selülozik Tiner Nedir?

Selülozik Tiner Nedir?

Yapıların tamir ve tadilat süreçlerinde oldukça geniş yüzeylerde yapılan uygulamaların başında boyama işlemleri gelmektedir. Boyama işlemlerini yapacak kişilerin işlerini daha profesyonel bir hale getirmek için bazı ekipmanlara ihtiyacı vardır. Boyalar, yapıları itibari ile oldukça yoğundur. Yoğun veya kalın olarak adlandırılan boyaları direkt olarak işleme koyamazsınız. Bu yüzden yoğunluğunu seyreltebileceğiniz su veya tinere ihtiyaç duyulmaktadır. İnceltilen boyalar daha rahat uygulanabilmektedir. Sıvı çözelti olarak ortaya çıkan tinerlerin sentetik ve selülozik tiner olmak üzere farklı türleri bulunmaktadır.

Devamını Oku
24.05.2023
Radyatör Nasıl Boyanır?

Radyatör Nasıl Boyanır?

Radyatör ve kalorifer peteği ısı yaydığı için bazı boyalar hem erir hem de etrafa koku yayar. Bu nedenle ısıya dayanıklı boyaları tercih etmelisiniz. Radyatörler ve kaloriferler için özel olarak üretilen sıvı akrilik, su bazlı veya sprey boyaları kullanarak renklendirme işlemlerine başlayabilirsiniz.

Devamını Oku
24.05.2023
Parke Cilası Nasıl Uygulanır?

Parke Cilası Nasıl Uygulanır?

Ahşap parkeler zaman içerisinde renginin solması, deforme olması gibi durumlarda parlaklıklarını ve canlılıklarını yitirirler. Ahşap parkelerin kimyasal bazlı deterjanlarla temizlenmesi, mobilyaların bıraktığı deformeler yüzeye zarar verebilmektedir. Parke cilası da ahşap zeminlerin canlılığını kazanmasına ve ortama parlaklık katmaya yarayan bir ciladır.

Devamını Oku
24.05.2023
Panel Kapısı Nasıl Boyanır?

Panel Kapısı Nasıl Boyanır?

Evlerde, ofislerde ve çoğu yaşam alanlarında bulunan panel kapılar; bazı durumlarda dekorasyonunuzla uyumlu olmayabilir. Kapıları tamamen değiştirmek her zaman mümkün değildir. Bu nedenle ekonomik bir şekilde kapıların renk değişimini yapmak için panel kapı boyaları maliyetlerinizi düşürürken size de zaman kaybettirmez. Kullanım kolaylığı sunan kapı boyaları sayesinde zaman içerisinde kapı renginde solmalar, deformeler oluştuğunda dilediğiniz an renklendirme işlemine başlayabilirsiniz. Pratik bir şekilde kapılarınızı boyayarak yenileyebilirsiniz. Zevkinize uygun rengi belirledikten sonra boyama fırçası yardımıyla panel kapılarınızı ilk günkü görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Devamını Oku
24.05.2023
Mobilya Boyası Kullanma Rehberi

Mobilya Boyası Kullanma Rehberi

Mobilyalar ev dekorasyonlarının önemli parçalarından biridir. Genellikle ahşap ürünlerden üretilen mobilyalar uzun yıllar evlerde yer almaktadır.

Devamını Oku
24.05.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.