Zımpara Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Zımpara Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Zımpara; mobilya sektöründen otomotiv sanayine kadar geniş kullanım alanına sahiptir. Pürüzlü yüzeyleri daha pürüzsüz hale getirmek için uygulanan bu yöntemle ahşap, metal, seramik, plastik gibi birçok alanda zımpara kullanılmaktadır. Genellikle ahşap ürünlerde kullanımı yaygın olan zımparalar, manuel olarak yani elle veya makine ile de kullanılabilmektedir. Yüzey genişliğine göre zımpara çeşidini belirleyebilir ve işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Devamını Oku
24.05.2023
2021 Yılında Hangi Dekorasyon Renkleri Popüler?

2021 Yılında Hangi Dekorasyon Renkleri Popüler?

2021 ev dekorasyon renkleri  yaşam alanlarında farklılık katıyor. Yaşam alanlarımız en çok vaktimizi geçirdiğimiz alanlardandır. Dekorasyonda kullandığımız renkler yaşam alanlarımızın estetik görünümlerini etkiler. Yılın trend renkleri arasından, zevkimize göre renk seçeneklerini değerlendirerek, dekorasyonlarımızı gerçekleştirebiliriz. 2021 ev dekorasyon renklerinde karmaşadan uzaklaştıran, sakinleştirici etkiye sahip renkler öne çıkıyor.

Devamını Oku
24.05.2023
En İyi 5 Dekorasyon Önerisi

En İyi 5 Dekorasyon Önerisi

Herkes yaşadığı yerin güzel olmasını ister, Bunun için her zaman yenilikçi dekorasyon fikirleri ararız. Evimizin güzel gözükmesini sağlamak için büyük bütçeler harcayarak eşyaları değiştirmek büyük masraflar yapmamıza gerek yok. Ufak detaylarla yaşadığımız alanı nasıl en şık hale getiririz. İşte bu sorunun yanıtını arıyorsanız okumaya devam edin.

Devamını Oku
24.05.2023
Maskeleme Bandı Kullanım Alanları

Maskeleme Bandı Kullanım Alanları

Kâğıt bant veya ressam bandı olarak bilinen maskeleme bandı; boya yapılan yüzeylerde düz çizgi elde etmek ya da işlem alanının dışına boya taşmasını önlemek amaçlı kullanılan yapı malzemelerinden biridir. Kullanım alanı ve amacınıza göre çeşitli bant türlerinin yanı sıra ortam sıcaklığına göre farklı yapışkan türleri de bulunmaktadır. 1,2,5 cm ve 50 mm kalınlığındaki maskeleme bantlarıyla, boya işlemi yaparken kapı pervazlarını, prizleri, kapı anahtar bölgelerini kapatarak boyanın bulaşmasını önleyebilirsiniz. Genellikle 18,24,36 ve 48 mm’den oluşan kalınlığa sahiptirler. Üretici firmalara göre metrajlarında ve genişliklerinde hem farklı adlandırmalar hem de ölçüler bulunmaktadır. Kullanım amacına uygun maskeleme bandı ölçüsünü belirledikten sonra dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Devamını Oku
24.05.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.