₺425,54 KDV Dahil
₺531,92 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
₺102,11 KDV Dahil
₺127,64 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
₺150,78 KDV Dahil
₺188,48 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
₺105,21 KDV Dahil
₺131,51 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
₺477,06 KDV Dahil
₺596,32 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
₺484,59 KDV Dahil
₺605,74 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
₺169,80 KDV Dahil
₺212,25 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
₺86,64 KDV Dahil
₺108,30 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
₺161,95 KDV Dahil
₺195,94 KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
₺112,11 KDV Dahil
₺140,14 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
1

Metal  Boyası Çeşitleri

 

Metal boyası, özellikle dış mekanlarda bulunan metal materyallerin zaman içerisinde değişen hava koşulları, güneş ışığı gibi etkenler yüzünden yıpranmasını onarmak için kullanılmaktadır. Metallerin uzun ömürlü olmasını sağlamak ve oluşan pas gibi oksitlenmelerin giderilmesini sağlayan yüksek kapatıcılık özelliğine sahip boyalardır. Metal boyalar ile demir, çelik, ferforje, alüminyum gibi metal yüzeyler üzerinde koruyucu bir katman oluşturmaya yardımcı olarak aşınmaların önüne geçmenize olanak sağlamaktadır.

Metal boyası birbirinden farklı metal yüzeyleri için farklı özelliklerde üretilmektedir. Demirden yapılan materyaller demirin dayanıklılığından dolayı daha çok dış mekanlarda kullanılmaktadır. Ancak demir de zamanla sıvı ve sıcaklık farklılarının oluşmasından dolayı oksitlenme meydana gelmekte ve demir ürünler üzerinde paslı bir görünüm oluşmaktadır. Bu görünümü ortadan kaldırmak için demir boyası kullanılır. Demir boyası özellikle kapı, pencere, korkuluk gibi yüzeylerin kullanım süresini uzatmak ve daha estetik bir görünüm yakalamak için kullanılır.

Dış mekanlarda kullanılan metallerden biri de ferforjeler olarak karşımıza çıkmaktadır. Evlerin dış görünümünde ve bahçelere estetik bir dokunuş katmak için kullanılan bu ürünler değişkenlik gösteren hava koşullarına, sıcaklığa ve sıvıya doğrudan maruz kalmaktadır. Astar kullanımını gerektirmeyen ferforje boyaları sayesinde yüksek kapatıcılık sağlarken dış etmenlere karşı üstün koruma sağlayabilirsiniz.

Metal malzemelerin başında gelen çelik, geniş kullanım alanına sahiptir. Daha çok dış mekanlarda dayanıklılığından dolayı kullanılan çelik ürünlerin ısıya dayanıklı çelik boyası ile boyanması gerekmektedir. Nemli ve rutubetli bölgelerde kullanılan çelikler için ise anti bakteriyel çelik boyası

Metal Boyası Fiyatları

 

Metal boyaları, kullanım alanlarının genişliğine, özelliklerine, renklerine göre değişkenlik göstermektedir. Farklı markalar tarafından üretilen metal boyaları gramaj veya kiloluk olarak satışa sunulabilmektedir. Metal boyalarının en önemli özelliği dış mekanlarda kullanılan metal ürünlerin ani değişim hava koşullarından, güneş ışınlarından olumsuz etkilenmemesini ve korunmasını sağlamak için tercih edilen boya türlerinin başında gelmektedir. Geniş renk yelpazesi sayesinde daha cazip hale gelen metal boyalarının fiyatları da farklılık göstermektedir. Birçok marka tarafından üretilen bu boya türü Kayalar Boya güvencesi ve uygun fiyat seçeneği ile dilediğiniz her an boyama işlemlerinde size eşlik etmeye hazır.

Metal Boyası Markaları

 

Kayalar Boya kaliteden ödün vermeyen prensibiyle sizlere her zaman doğru ve kaliteli ürün ulaştırma amacını devam ettirmektedir. GENÇ ve DÜFA markalarının yıllardır süregelen yüksek kalite değerini sizlere aktarmaya devam ediyor. Birçok firma tarafından üretilen metal boyaları üreticilerinin satış politikaları, ürünlerin özellikleri ve kaliteli yapısı, çeşitli gramaj seçenekleriyle her ihtiyacınızı karşılamak için Kayalar Boya web sitesinde sizleri bekliyor.

Selülozik Metal Boyalar

 

Selülozik boyalar, boya türleri arasında kapatıcılığı ve koruyuculuğu en yüksek boya türlerinden biridir. Daha çok mobilya ve metal sanayi ürünlerinde tercih edilmesinin başlıca sebebi ise yüzeyde tabaka oluşturarak kontrol edilemeyen dış etkenlerden oluşabilecek olumsuz etkileri ortadan kaldırmaktadır.

Tüm boyama işlemlerinin daha kaliteli olmasını sağlayan yüzey temizliği işlemleri selülozik metal boyalar için de oldukça gereklidir. İşlem uygulanan yüzeyin toz, kir ve pürüzlerden arındırılması daha kusursuz işçilik çıkarmanıza olanak sağlamaktadır. Selülozik boyalar inceltilebilinen boya türü olduğu için püskürtülerek de kolaylıkla metal yüzeylere uygulanabilir. Ayrıca metal ürünleri boyaya daldırarak da renklendirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Çerez Kullanımı