Zemin Boyası Nedir?

 

Zemin boyası yapı zeminlerinin kullanışlılığını, estetik görünüşünü, işlevselliğini arttırmaya yarayan boya türlerinden biridir. Binalarda yapılarda en geniş yeri kaplayan yerlerden biri de zeminlerdir. Zeminlerin görünüşlerini de bina ve yapıya özgü dokunuşları katmak için zemin boyaları kullanılmaktadır. Zemin türleri farklı materyal ve katmanlardan meydana geldiği için boyama işlemleri de farklı süreçler içermektedir. Süreçlerin yanı sıra kullanılan boyanın kalitesi de işçiliği ve görselliği ön plana çıkaran unsurların başında gelmektedir. Zemin boyaları hızlı kuruma özelliğine sahip olduğu  için hemen hemen birçok zemin türünde kullanılmaktadır. Düfa Boya zemin boyalarındaki tüm gereksinimleri karşılayacak şekilde ürettiği Düfa Zemin Boyası ile kullanıcılarına kolaylık sunmaktadır. Düfa Zemin Boyası, hızlı kuruma özelliği, akrilik oligomer ve MMA monomerden oluşan beton ve asfalt yüzeylere uygulanabilen bir kaplamadır. Yapışma, dayanıklılık, sağlamlık bakımından en çok tercih edilen boya markalarının başında gelmektedir. Hızlı kuruması beklenen ve zemin üzerinde hareket trafiğinin yoğun olduğu, yürüyüş yolu, depo, mağaza, ofis gibi mekanların zeminlerde güvenle kullanılmaktadır.

Zemin Boyasının Avantajları

 

Yapı ve binaların en geniş yüzeyini oluşturan zeminler hareket trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerdir. Zemin kaplamaları ve boyalarının bu hareket trafiğine karşı yüksek direnç göstermeleri beklenir. Düfa Zemin Boyası beton zeminden asfalt zemine kadar birçok yüzeyde insan ve araç trafiğine karşı son derece dayanıklıdır. Zemin kaplamada zemin boyası kullanmanın en önemli avantajlarından biri de diğer yapı malzemelerine kıyasla maliyet bakımında en uygun fiyatlı olan yapı malzemesidir. Boyama işlemi sırasında uygulayıcı için ekstra hazırlık süreci gerektirmediği için iş süresini kısaltmanıza fayda sağlar. Hızlı kuruma ve yüksek yapışma gücü sayesinde hareket yoğunluğu olan bölgelerin kısa sürede tekrar faaliyet göstermesine olanak verir.  Zemin boyası uygulanan bölgelere konulan ağırlıklardan herhangi bir şekilde olumsuz etkilenmez ve yüzeylerde ağırlık oluşturmayan bir yapıya sahiptir.

Zemin Boyası Çeşitleri

 

Zemin boyaları kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Bu nedenle boya özelliklerinde de farklı yapılar mevcuttur. Zemin boyalarında sıklıkla tercih edilenler ise epoksi zemi boyası, akrilik zemin boyası ve beton zemin boyasıdır.

Beton Zemin Boyası:

 

Beton zeminler genellikle ağır yüklerin bulunduğu mekanlarda yer almaktadır. Bu nedenle bu tür boyalar ağır yüklere karşı yüksek dayanım gücüne sahiptir. Hızlı kuruma ve çabuk yapışma özelliği sayesinde zemin boyası uygulaması yapılan yerin kısa sürede faaliyet göstermesini sağlar.

Akrilik Zemin Boyası:

 

Akrilik zemin boyaları diğer zemin boyalarına göre daha uygun maliyetlidir. Özellikle kapalı alanlar olan spor salonları gibi yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Zeminin kusursuz görünmesini sağlamasının yanı sıra kaymaz bir yapıya sahiptir.

Epoksi Zemin Boyası:

 

Epoksi zemin boyaları neme, suya, asite karşı son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir. Uygulama zeminlerde sürtünmelere, aşınmaya karşı dirençlidir. Kaymaz yapısı sayesinde daha çok ve bozulma görülmez. Daha çok kimya ve ilaç sanayi, otopark, depo, araç bakım tesisleri gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Zemin Boyası Fiyatları

 

Zemin boyaları geniş kullanım alanına sahip boya türüdür. Zeminlerin dayanıklılığını arttıran, uzun ömürlü kullanım sağlayan bir yapısı vardır. Maliyet bakımından diğer zemin kaplama türlerine kıyasla daha uygun fiyatları vardır. Hemen hemen birçok zemin türünde kullanıma uygun boya türlerinin başında gelmektedir. Kaymaz ve yapışmaz yapısı, sürtünmelere ve aşınmalara karşı yüksek direnci, zeminde ağırlık oluşturmaması ve ağırlığı yüksek materyalleri taşıyabilmesi bakımında diğer zemin kaplama türlerinden ayrılır. Kayalar Boya bünyesinde bulunan Düfa Zemin Boyasını çeşitli zeminlerde güvenle kullanabilirsiniz. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre farklı gramaj seçeneklerine sahip olması da fazla ürün almanızın önüne geçmektedir. Düşük maliyete sahip bu boyalara her bütçeye uygun gramajları ve uygun fiyatlarıyla www.kayalarboya.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Çerez Kullanımı