Düfa Stonex Silikon Emprenye 5 l

Barkod : 8697581149581
Ürün Kodu : DW395.77.0000.RB005000-1
1.233,68 TL
1.233,68 TL
1.233,68 TL
1.233,68 TL

ÜRÜN TANIMI

Su bazlı, Silan-Siloxane karışımı, kullanıma hazır, şeffaf, emprenye malzemesidir. 

ÖZELLİKLERİ

Doğal taş, gaz beton, kiremit veya akrilik esaslı boya ile kaplanmış yüzeyler üzerine su geçirmezlik amacıyla uygulanabilen şeffaf görünümlü, film oluşturmayan emprenye malzemedir. Doğal taşlar gözenekli yapıda oldukları için su emme kabiliyetine sahiptiler. Bunun sonucu olarak traverten, mermer, granit, ünye, kandıra, kayrak ve daha birçok doğal taş görünümleri ve işlevleri zamanla negatif etkilenir.

Bu malzemelere “Düfa Stonex Silikonlu Emprenye” uygulandığında su buharı geçirgenliği negatif etkilenmeden su geçirimsiz hale getirilebilir. Bu malzemelerde sıkça görülen beyazlanma, lekelenme, kirlenme, yosunlaşma gibi sorunlar ortadan kaldırılabilir. Parlama yapmayacağı için doğal taşın rengini değiştirmez.

Boya yüzeyi üzerine uygulandığında boya rengini daha canlı gösterir ve yine mükemmel su iticilik sağlar. Ayrıca tuz kusmasının olduğu yoğun alkali yüzeylerde astar olarak kullanılabilir. UV ve alkalilere dayanıklıdır.

UYGULAMA

Kuru, temiz ve toz olmayan yüzeylere uygulanmalıdır. Kullanmadan iyice karıştırmalıdır. Malzeme kullanıma hazır haldedir. Uygulanacak yüzey üzerine fırça veya rulo ile sürülür. Uygulama sıcaklığı +5 ile +35 °C arasındadır. Uygulama yapılırken cam vb. tüm emici olmayan yüzeylerin iyice örtülmesi gerekmektedir. İstenmeyen yüzey üzerine emprenye malzemesi gelirse derhal uygun bir solvent ile silinmelidir. Aksi halde etkin madde 1–2 saatte reaksiyona girerek kalıcı lekeler oluşturabilir. Yağmurlu havalarda kesinlikle uygulama yapılmamalıdır.

KURUMA SÜRESI

Dokunma kuruması 1 - 2 saat, tam kuruması 24 saattir. (23 °C, %50 bağıl nem)

SARFİYAT

Yüzey özelliklerine bağlı olarak  sarfiyat miktarı değişir. 100 - 300 ml/m² dir. (Çok emici yüzeylerde 2 kat uygulama tavsiye edilir.)

DEPOLAMA

Güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajında 5 - 35 °C'de saklanmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.