Düfa Silosan Silikonlu İpek Mat Beyaz 2.50 l

Barkod : 8697581236113
Ürün Kodu : DW370.40.1001.RG002500-1
643,53 TL
643,53 TL
643,53 TL
643,53 TL

 

ÜRÜN TANIMI

Akrilik emülsiyon esaslı, yüksek kalitede yarı mat görünümlü dekoratif son kat dış cephe boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ

İçerdiği özel silikon ve reçine ve sayesinde uygulanan yüzeylerde su iticilik, yüksek su buharı geçirgenliği, neme ve tuzlu suya karsı direnç sağlar. Yüzeyde oluşan kılcal çatlakları köprülüme özelliği vardır. Güneş gören yüzeylerde renk solmasına karsı dirençli özel pigmentler kullanılmıştır. Kir tutmaz böylece uzun yıllar boyanın ilk günkü gibi kalmasını sağlar. Uygulaması kolay, yayılması çok iyidir.

UYGULAMA

Beton, sıva, serpme sıva, brüt beton, gaz beton, briket, tarak mozaik, betopan ve eski boyalı yüzeyler üzerine önerilen zemin oluşturma ve astarlama işleminden sonra kolayca uygulanabilir. Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Eski ve kabarmış boyalı yüzeyler kazınarak temizlenmelidir. Yeni sıvalı yüzeyler uygulama öncesi en az 4 hafta beklenmelidir. Bozuk ve gevşek yüzeyler ile kılcal çatlaklar içeren yüzeyler “Düfa Akrilik Dış Cephe Macun” ile macunlanmalıdır. Düzeltme işlemini takiben son kat boya sarfiyatını azaltmak, boyanın yüzeye yapışmasını arttırmak ve renk değişikliklerinde astar olarak tek kat “Silosan Silikonlu Örtücü Astar” veya “Silosan Silikonlu Beyaz Astar” kullanılması tavsiye edilir. Uygulama yapılacak yüzeyler kuruma problemlerinin yaşanmaması için yağış ve dona karşı korunmalı, aşırı rüzgârlı havalar ile direk güneş ışığı alan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır. 35 °C üzerindeki sıcaklıklarda ve saat 12–16 arası uygulama yapılacaksa binaların güneş görmeyen yüzeyleri tercih edilmelidir.

"Silosan Slikonlu İpek Mat" astar uygulaması yapılmış yüzeylere su ile en fazla %10 oranında inceltilerek rulo veya fırça ile 2 kat halinde uygulanır. Katlar arasında bekleme süresi 5–6 saattir (ortam sıcaklığına göre farklılık gösterebilir). Uygulama sıcaklığı 5˚C ile 35˚C arasında olmalıdır.

KURUMA SÜRESİ

Dokunma kuruması: 1–3 saat. Katlar arası bekleme: 5–6 saat. Tam kuruması: 24 saattir. (23 °C ve %50 Nem)

SARFİYAT

Yüzeyin emiciliğine ve cinsine bağlı olarak tek katta 11–15 m2/lt alan boyanır. Kesin sarfiyat için saha numune çalışması yapılmalıdır.

DEPOLAMA

Direk güneş ışığı almayan serin ve kuru yerlerde, ağzı kapalı ambalajında 5°-35° C arasında depolanmalı ve dondan korunmalıdır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.