DIŞ CEPHE DUVAR BOYASI

 

Su bazlı, silikon katkılı, mat görünümlü, son kat dış cephe boyasıdır. Beton, sıva, serpme sıva, brüt beton, gaz beton, briket, tarak mozaik, betopan ve eski boyalı yüzeyler üzerine önerilen zemin oluşturma ve astarlama işleminden sonra kolayca uygulanabilir

 

ÖZELLİKLERİ

 

İçerdiği özel silikonlar sayesinde uygulanan yüzeylerde yüksek su iticilik ve su buharı geçirgenliği, neme ve tuzlu suya karşı direnç sağlar. Güneş alan yüzeyler için renk solmasına karşı dirençli özel pigmentler kullanılmıştır. Kir tutmaz böylece uzun yıllar boyanın ilk günkü gibi kalmasını sağlar. Yayılma performansı iyi ve uygulaması kolaydır. Kokusuz ve çevre dostudur.

 

UYGULAMA

 

Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Eski ve kabarmış boyalı yüzeyler kazınarak temizlenmelidir. Yeni sıvalı yüzeyler uygulama öncesi en az 4 hafta beklenmelidir. Bozuk ve gevşek yüzeyler ile kılcal çatlaklar içeren yüzeyler “Düfa Akrilik Dış Cephe Macun” ile macunlanmalıdır. Düzeltme işlemini takiben son kat boya sarfiyatını azaltmak, boyanın yüzeye yapışmasını arttırmak ve renk değişikliklerinde astar olarak tek kat “Silosan Silikonlu Örtücü Astar” veya “Silosan Silikonlu Beyaz Astar” kullanılması tavsiye edilir. Uygulama yapılacak yüzeyler kuruma problemlerinin yaşanmaması için yağış ve dona karşı korunmalı, aşırı rüzgârlı havalar ile direk güneş ışığı alan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır. 35°C üzerindeki sıcaklıklarda ve saat 12–16 arası uygulama yapılacaksa binaların güneş görmeyen yüzeyleri tercih edilmelidir. “Silosan Silosil Silikonlu’’ astar uygulaması yapılmış yüzeylere su ile en fazla % 10 oranında inceltilerek rulo veya fırça ile 2 kat halinde uygulanır. Katlar arasında bekleme süresi 5–6 saattir (ortam sıcaklığına göre farklılık gösterebilir). Uygulama sıcaklığı 5˚C ile 35˚C arasında olmalıdır.

 

KURUMA SÜRESİ (23°C ve %50 Nem)

 

Dokunma kuruması: 1–2 saat

Tam kuruma: 24 saat

 

SARFİYAT

 

Yüzeyin emiciliğine ve cinsine bağlı olarak tek katta 9–11 m² lt alan boyanır.

 

DEPOLAMA

 

Direk güneş ışığı almayan serin ve kuru yerlerde, ağzı kapalı ambalajında 5°-35° C arasında depolanmalı ve dondan korunmalıdır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.