Düfa İç Cephe 1/7 Konsantre Astar 0.75 l

Barkod : 8697888710422
Ürün Kodu : DW192.77.0000.RD000750-1
122,22 TL
122,22 TL
122,22 TL
122,22 TL

ASTAR BOYA

Su bazlı, iç ve dış cephede kullanıma uygun konsantre şeffaf astardır. Yüksek emici özelliği bulunan yüzeylere uygulandığında üstün penetre özelliği ile yüzeyin emiciliğini düşürür ve son kat boya sarfiyatını azaltır. Her türlü alçı, sıva, kireç badana, brüt ve gaz beton, betopan, alçıpan, yüksek emici eski boyalı duvar ve tavan ve bunun gibi çok emici yüzeyler üzerine kolayca uygulanabilir. Sağlam bir zemin oluşturarak boyanın yapışmasını artırır. Kuvvetli aderans özelliği ile son kat boya ve zemin arasında köprü oluşturur ve boyanın kabarmadan, yüzeyden kopmadan, ince bir tabaka halinde çatlamadan yüzeyde durmasını sağlar.

 

UYGULAMA

Her türlü alçı, sıva, kireç badana, brüt ve gaz beton, betopan, alçıpan, yüksek emici eski boyalı duvar ve tavan ve bunun gibi çok emici yüzeyler üzerine kolayca uygulanabilir. Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Eski ve kabarmış boyalı yüzeyler kazınarak temizlenmelidir. Yeni sıvalı yüzeyler uygulama öncesi en az 4 hafta beklenmelidir. Bozuk ve gevşek yüzeyler ile kılcal çatlaklar içeren yüzeyler “Düfa Akrilik İç Cephe Macun” ile macunlanmalıdır. Zımpara işlemi uygulanan yüzeylerin tozu, nemli bez veya süpürme yolu ile temizlendikten sonra astar uygulamasına geçilmelidir. Astar uygulamasında yüzeyler tarama yapılmadan tek seferde astarlanmalıdır. Aksi takdirde astarın yüksek miktarda emildiği alanlarda parlama görülebilir. Bu yüzeyler son kat boyadan önce mutlaka zımpara ile matlaştırılmalıdır. “Ultra 1/7 Konsantre Astar” inceltme oranı olarak 1 ölçek Ultra 1/7 Konsantre ASTAR + 7 ölçek SU ile inceltilerek rulo veya fırça ile uygulanabilir. Kesinlikle inceltilmeden uygulanmamalıdır. Sentetik son kat boya uygulamalarında astar olarak kullanılmamalıdır. Aksi halde çatlama, kabarma, soyulma gibi problemler görülebilir. Uygulama sıcaklığı 5˚C ile 35˚C arasında olmalıdır.

 

KURUMA SÜRESİ

Son kat boya öncesi: 6–8 saat (23°C ve %50 Nem)

 

SARFİYAT

Yüzeyin emiciliğine ve cinsine bağlı olarak tek katta 40–60 m²/lt alan boyanır. Kesin sarfiyat için saha numune çalışması yapılmalıdır.

 

DEPOLAMA

Direk güneş ışığı almayan serin ve kuru yerlerde, ağzı kapalı ambalajında 5°-35°C arasında depolanmalı ve dondan korunmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.