Düfa Diamond Silikonlu İç Cephe ve Dış Cephe Astar Beyaz 10 kg

Barkod : 8697581247881
Ürün Kodu : DW393.77.1001.PK010000-1
430,80 TL
430,80 TL
430,80 TL
430,80 TL

İÇ VE DIŞ CEPHE ASTAR BOYA

Silikon katkılı, doldurma gücü yüksek iç ve dış cephede kullanıma uygun astar boyadır. Yüksek su buharı geçirgenliği ile nemin dışarı çıkmasını sağlayarak binaların nefes almasına imkân verir. Yüksek aderans (yapışma) özelliğine sahiptir. Sağlam bir zemin oluşturarak üzerine uygulanacak boyanın yapışmasını arttırır. Dolgulu olması sebebiyle son kat boyanın örtücülüğünü arttırır ve sarfiyatını azaltır.

 

UYGULAMA

 

Beton, sıva, serpme sıva, brüt beton, gaz beton, briket, tarak mozaik ve betopan yüzeyler üzerine kolayca uygulanabilir. Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Eski ve kabarmış boyalı yüzeyler kazınarak temizlenmelidir. Yeni sıvalı yüzeyler uygulama öncesi en az 4 hafta beklenmelidir. Bozuk ve gevşek yüzeyler ile kılcal çatlaklar içeren yüzeyler “Düfa Akrilik Dış Cephe Macun” ile macunlanmalıdır. Düzeltme işlemini takiben son kat boya sarfiyatını azaltmak, boyanın yüzeye yapışmasını arttırmak ve renk değişikliklerinde tek kat kullanılması tavsiye edilir. Uygulama yapılacak yüzeyler kuruma problemlerinin yaşanmaması için yağış ve dona karşı korunmalı, aşırı rüzgârlı havalar ile direk güneş ışığı alan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır. 35 °C üzerindeki sıcaklıklarda ve saat 12–16 arası uygulama yapılacaksa binaların güneş görmeyen yüzeyleri tercih edilmelidir.

 

“Diamond Silikonlu İç&Dış Astar’’ su ile en fazla % 10 oranında inceltilerek rulo veya fırça ile tek kat halinde uygulanır. Uygulama sıcaklığı 5˚C ile 35˚C

 

 

KURUMA SÜRESİ

 

Son kat boya öncesi: 6–8 saat (23 °C ve %50 Nem)

 

 

SARFİYAT

 

Yüzeyin emiciliğine ve cinsine bağlı olarak tek katta 12–16 m²/lt alan boyanır. Kesin sarfiyat için saha numune çalışması yapılmalıdır.

 

 

DEPOLAMA

 

Direk güneş ışığı almayan serin ve kuru yerlerde, ağzı kapalı ambalajında 5°-35° C arasında depolanmalı ve dondan korunmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.