SENTETİK AHŞAP METAL BOYA

Parlak görünümlü, alkid esaslı dekoratif son kat boyasıdır. Ahşap, metal, kapı, pencere, parmaklık gibi demir elemanlarda ve dekoratif amaçlı duvara uygulanabilir. İç ve dış cephe için uygundur. Yayılma özelliği güçlü, uygulaması kolaydır. Fırça izi bırakmaz. Fırça, rulo veya sprey ile kolayca uygulanabilir. Kurşun içermez.

 

UYGULAMA

1 – Ahşap Yüzeyler: İlk defa boyanacak ahşap yüzeyler üzerine 1 kat “Woodtex Renkli Şeffaf Ahşap Astarı ” uygulanarak koruma altına alınmalıdır. Altyapı hazırlıkları tamamlanan yüzeyler “Sentetik Astar” ile astarlanmalıdır. Astar uygulamasını takiben 24 saat sonra %10-15 oranında “Sentetik Tiner” ile inceltilmiş “Platin Enamel Gloss” 2 kat halinde fırça, rulo veya sprey ile uygulanır.

2 – Metal Yüzeyler: Metal yüzeyler zımparalanmalı, toz ve yağlardan arındırılmalıdır. Astar olarak pastan korumak amacıyla “Platin Enamel Anti Rust” kullanılması tavsiye edilir.

3 – Duvar: Uygulama yapılacak alan kuru, temiz ve tozdan arındırılmalıdır. Pürüzlü yüzeyler bir astar macun ile düzgünleştirilmelidir. Eski boyalı yüzeylerde zımpara ile yüzey düzeltilmeli, gerekirse macunlanmalıdır.

Katlar arasında bekleme süresi 1 gündür. Uygulama sıcaklığı 5-35 arasındadır.

 

KURUMA (20, %45-65 Bağıl Nem)

Toz tutmama: 3-4 saat

Dokunma kuruması: 4-6 saat

Tam kuruma: 48 saat

 

SARFİYAT

Yüzeyin emiciliğine bağlı olarak tek katta 14-16 m2 /lt dir.

 

DEPOLAMA

Güneş ışığı almayan ağzı kapalı ambalajında 5-35 de 2 yıl saklanabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.