İÇ CEPHE DUVAR BOYASI

 

Zeolit minerali katkılı, ipek mat dokulu dekoratif iç cephe su bazlı duvar boyası. Her türlü sıva, brüt- gaz beton, eternit, betopan, tuğla, alçıpan vb. yüzeye kolayca uygulanabilir.

 

Zeolit minerali dünyanın hava-toprak-su kirliliği için panzehri olan bilim camiası tarafından ‘’21. Yüzyılın hammaddesi’’ olarak tanımlanan doğal saflıkta bir hammaddedir. Kafes şeklindeki yapısı ile uygulandığı yüzeylerde örtücülük ve yayılma kolaylığı sağlamaktadır. Silinebilir. Örtücülüğü yüksektir. Uygulandığı yüzeye mükemmel bir yapışma gösterir. Yayılması son derece iyi olup kolay uygulanabilir. Kokusuz ve çevre dostudur.

 

 

UYGULAMA

 

Her türlü sıva, brüt- gaz beton, eternit, betopan, tuğla, alçıpan vb. yüzeye kolayca uygulanabilir. Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Eski boyalı yüzeyler kazınarak temizlenmelidir. Gerektiğinde yüzeyi düzgünleştirmek amacıyla” Düfa Akrilik İç Cephe Duvar Macunu ‘’ ile macunlanmalıdır. Düzeltme işlemini takiben son kat boya sarfiyatını azaltmak ve boyanın yüzeye tutunmasını arttırmak için özellikle eski boyalı, koyu renkli veya sentetik boyalı yüzey üzerinde tek kat ‘’Ultra Akrilik Örtücü Astar’’, diğer yüzeylerde ise ‘’ Ultra Akrilik Şeffaf” veya “Ultra 1/7 Konsantre Astar’’ kullanılması tavsiye edilir. Astar uygulaması yapılmış yüzeylere su ile max. %10 oranında inceltilmiş ‘’ZEOLİT İPEK MAT ‘’ rulo veya fırça yardımıyla 2 kat halinde uygulanır.

Katlar arasında bekleme süresi en az 4–5 saattir. Uygulama sıcaklığı 5°C ile 35°C arasındadır.

 

 

KURUMA SÜRESİ

 

Dokunma kuruması: 30–40 dakika.

Katlar arası bekleme: 4–5 saat.

Tam kuruması: 24 saattir. (23°C ve %50 Nem)

 

 

SARFİYAT

 

Yüzeyin emiciliğine ve cinsine bağlı olarak tek katta 13–16 m² lt alan boyanır. Kesin sarfiyat için saha numune çalışması yapılmalıdır.

 

 

DEPOLAMA

 

Direk güneş ışığı almayan serin ve kuru yerlerde, ağzı kapalı ambalajında 5°-35°C arasında depolanmalı ve dondan korunmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.