Düfa İç Cephe Akrilik Şeffaf Astar 20 l Bidon

Barkod : 8697888705732
Ürün Kodu : DW191.77.0000.RB020000
696,43 TL
696,43 TL
696,43 TL
696,43 TL

AKRİLİK ŞEFFAF ASTAR

 

Su bazlı, kullanıma hazır şeffaf iç cephe astarıdır. Her türlü alçı, sıva, kireç badana, brüt ve gaz beton, betopan, alçıpan, yüksek emici eski boyalı duvar ve tavan ve bunun gibi çok emici yüzeyler üzerine kolayca uygulanabilir.

Yüksek emici özelliği bulunan yüzeylere uygulandığında üstün penetre özelliği ile yüzeyin emiciliğini düşürür ve son kat boya sarfiyatını azaltır. Sağlam bir zemin oluşturarak boyanın yapışmasını artırır. “Ultra Akrilik Şeffaf Astar” kullanıma hazır olup, inceltme gerekmeden rulo veya fırça ile uygulanabilir.

 

 

UYGULAMA

Her türlü alçı, sıva, kireç badana, brüt ve gaz beton, betopan, alçıpan, yüksek emici eski boyalı duvar ve tavan ve bunun gibi çok emici yüzeyler üzerine kolayca uygulanabilir. Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Eski ve kabarmış boyalı yüzeyler kazınarak temizlenmelidir. Yeni sıvalı yüzeyler uygulama öncesi en az 4 hafta beklenmelidir. Bozuk ve gevşek yüzeyler ile kılcal çatlaklar içeren yüzeyler “Düfa Akrilik İç Cephe Macun” ile macunlanmalıdır. Zımpara işlemi uygulanan yüzeylerin tozu, nemli bez veya süpürme yolu ile temizlendikten sonra astar uygulamasına geçilmelidir. Astar uygulamasında yüzeyler tarama yapılmadan tek seferde astarlanmalıdır. Aksi takdirde astarın yüksek miktarda emildiği alanlarda parlama görülebilir. Bu yüzeyler son kat boyadan önce mutlaka zımpara ile matlaştırılmalıdır.

Uygulama sıcaklığı 5˚C ile 35˚C arasında olmalıdır.

 

KURUMA SÜRESİ

Son kat boya öncesi: 6-8 saat (23°C ve %50 Nem)

 

SARFİYAT

Yüzeyin emiciliğine ve cinsine bağlı olarak tek katta 10–15 m²/lt alan boyanır. Kesin sarfiyat için saha numune çalışması yapılmalıdır.

 

DEPOLAMA

Direk güneş ışığı almayan serin ve kuru yerlerde, ağzı kapalı ambalajında 5°-35° C arasında depolanmalı ve dondan korunmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.