Woodsol Pigmenta Elastik Sonkat Ahşap Boyası 5212 Blu Cielo 2.5 l

Barkod : 8697581205058
Ürün Kodu : BW426.40.5212.LG002500
2.725,87 TL
2.725,87 TL
2.725,87 TL
2.725,87 TL

WOODSOL PİGMENTA ELASTİK SON KAT AHŞAP BOYASI

PIGMENTA AC-426 Elastik Son Kat Boya, su bazlı yapıya sahip dış cephe işlemlerinde son kat kullanıma uygun ipek mat kapatıcılığı yüksek bir boyadır. Ahşap paneller, cephe kaplamaları, ahşap panjurlar, ahşap kapı ve pencerelerin boyanmasında sıklıkla kullanılır. Dış cephede kullanılan ahşap ürünlerinin  son kat ahşap boyası elastik yapısıyla aşınma, sürtünme ve darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Açık alanlardaki ahşap malzeme değişkenlik gösteren hava koşullarından da etkilenir. Güneşten gelen UV ışınlarına karşı ve ani hava değişimlerinden kaynaklanabilecek olumsuz etkileri azaltır. Ayrıca PIGMENTA AC-426 Elastik Son Kat Boyanın  Replena Astar halinde dayanım ömrü uzayacaktır

 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

• UV Işınlarına karşı dayanıklıdır.

• Uygulama sonrasında ahşabın karakteristik doğal görüntüsü bozulmaz

• Hava şartlarındaki ani değişimler ve farklı mevsim koşullarına yüksek dayanım gösterir.

 

SON KAT BOYA NEDİR?

Son kat boya, yüksek kapatıcılık gücüne sahip su ile inceltilebilen, elastik ve su bazlı yapısıyla ahşabın doğallığını koruyarak tercihe göre kullanılan yüzeye parlak ya da mat bir görünüm veren uzun ömürlü boya türüdür. İçeriğinde kurşun bulunmayan son kat boyalar, hızlı kuruma özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde temiz işçilik ve iş süresinden de tasarruf sağlar.

 

Son Kat Boya Kullanım Alanları Nelerdir?

Son kat boyalar, boyama işleminin yapılabileceği birçok yüzeye rahatlıkla uygulanabilir. İç mekanlardaki ahşap kapı, pencere doğramalarında ya da mobilyalara uygulanabilir. Dış mekanda bulunan demir, çelik, beton, sıva, alçıpan gibi yüzeylere de uygulanabilir. İşlevselliği ve kullanım alanı genişliği sayesinde son dönemlerde boyama işlemlerinin kusursuz olmasını sağlayan son kat boyalar sıklıkla tercih edilmektedir.

Woodsol Pigmenta elastik son kat ahşap boyasını uygulama aşamaları da herkesin kullanabileceği düzeydedir. Rulo fırçalar veya boya püskürtme aparatlarıyla kolaylıkla boya işlemlerine başlanabilir. Ahşap veya metal yüzeylere uygulamadan önce yüzeylerde gerekli temizlik ve zımparalamanın yapılması gerekmektedir. Ahşap materyallerde ham ahşaba ulaşıldığında astar olarak Replana astar uygulamasının yapılması onarım işlemlerinizin kusursuz olmasını sağlayacaktır.

 

Doğru Son Kat Boya Nasıl Seçilir?

Boyama işlemlerinizi yaparken kaliteli malzeme kullanımı kadar doğru işlemi yapmak da çok önemlidir. İşlem yapılan materyal ve mekana göre son kat boya türleri değişkenlik göstermektedir. Dış mekan ahşap ürünler için elastik son kat ahşap boyasını tercih edebilirsiniz elastik yapısı sayesinde, kapı, çardak, panjur gibi ahşap yüzeyler üzerinde koruyuculuğunu arttıran bir tabak oluşturmaktadır. Böylelikle ahşap ürünlerinizin canlılığını arttırabilir, uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

İç mekan ahşap ürünlerde ise su bazlı son kat ahşap boyasını tercih edebilirsiniz. Su bazlı yapısından dolayı kokusuz olan bu boyalar kapalı alanlarda nefes zorluğu yaşamanızın önüne geçerek işlemlerinizi kolaylıkla yapmanızı sağlar.

İpeksi mat özellikte olan ahşap boyaları dış mekan mobilyalarınızda estetik bir görüntü oluşturacaktır. Mat rengi sayesinde güneşten gelen ışınları yansıtmayacak ve mobilyalarınızın canlılığını gösterecektir.

Yarı mat solvent bazlı son kat boyaları metal malzemelerin boyama işlemlerinde tercih edebilirsiniz. Yarı mat renk özelliğiyle uygulama yapılan metalin doğal görünümünü korumanızı sağlar.

Mobilyalarınızın, ahşap panellerinizin, kapı ve pencere doğramalarınızın daha canlı ve ışıltılı görünmesini isterseniz parlak son kat ahşap boyası ürünlerini tercih ederek ahşap yüzeylerin her zaman parıltılı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Tüm boyalar temizlik amaçlı kullanılan aşındırıcı kimyasal maddeler ve alkol türevleri ile zarar görür. Boya üzerine bu maddelerin kullanılması uygun değildir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.