Düfa Sutop Su Kesici Boya Beyaz 3 kg

Barkod : 8697581165031
Ürün Kodu : DW325.10.1001.PG003000-1
431,04 TL
431,04 TL
431,04 TL
431,04 TL

ÜRÜN AÇIKLAMASI

Elastomerik akrilik reçine esaslı, elastik yapıda ve kullanıma hazır,  her  tür  zemine  kolay  uygulanabilen,  su  bazlı,  sürme  su  yalıtım malzemesidir.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Binalarda su geçirmezliği istenen balkon, teras, beton, sıva, briket, tuğla,  pencere  pervazı  ile  duvar  arasındaki  aralıklara,  banyo  ve tuvaletlerdeki su sızmalarına, oluk, saçak ve baca diplerine, havuz ve su depolarına uygulanabilir. Dik ve yatay yüzey/çatı gibi tüm alanlarda kullanılabilir. Kullanıma hazırdır. Uygulaması çok kolaydır ve  tüm  yapı  malzemelerine  mükemmel  yapışma  sağlar. Yüksek elastikiyete  sahiptir  ve  sıcak-soğuk  farklarında  da  elastikiyetini korur.  1-2  mm  kalınlıkta  %  700  uzama  esnekliğine  sahiptir.  Su buharı geçirgenliği sayesinde yüzeylerin nefes almasını sağlar.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Reçine Tipi : Akrilik kopolimer  pH 25 °C : 8,0 - 9,0 Yoğunluk g/cm3 25°C : 1,22 – 1,28

YÜZEY HAZIRLIĞI

Yeni Mineral Yüzeyler (Beton / Alçı / Prekast):Yeni  yüzeyleri  boyamadan  önce  en  az  30  gün  kurutmaya  bırakın. Gevşek  parçalar  çıkarılmalı,  çatlamış  ve  dökülmüş  yüzeyleri  tamir edilmelidir.  Bozuk  yüzeyler  macun  ile  düzeltilmelidir.  Brüt  beton  ve prekast  beton  yüzeyleri  kimyasal  temizleme  veya  zımparalama  gibi aşındırma  yollarıyla  pürüzlendiriniz  ve  su  ile  iyice  durulayarak kurumaya bırakınız. Yüzeyler içten de kuru olmalıdır.

 

Eski Boyalı Yüzeyler Tüm  gevşek  ve  soyulan  boyalardan,  gres  yağ,  toz  gibi  kirlerden yüzeyi  arındırınız.  Tüm  çivi  deliklerini  ve  çatlakları  macun  ile doldurunuz. Parlak ve yamalı yüzeyleri zımparalayınız. Eski boyaları kazır, zımparalar veya kaldırırsanız; kurşun, toz veya duman açığa çıkabilir. Ahşap Yüzeyler: Macun ile tüm delikleri ve boşlukları doldurunuz. Pürüzsüz bir yüzey elde etmek için zımparalayınız. Kir ve zımpara artıklarını temizlemek için fırçalayınız.

KURUMA SÜRESİ

(23 °C / %50 Nem) İlk Kuruma : 10 Saat Tam kuruma : 48 saat Kuruma süreleri; sıcaklığa, neme ve hava sirkülasyonuna bağlı olarak değişebilir.

UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz, yağ ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Eski ve kabarmış boyalı yüzeyler kazınarak temizlenmelidir. Yeni  sıvalı  yüzeyler uygulama  öncesi en  az  4  hafta  beklenmelidir. Bozuk ve gevşek yüzeyler ile kılcal çatlaklar içeren yüzeyler “Düfa Akrilik Dış Cephe Macun” ile macunlanmalıdır. Sutop, son kat öncesi yüzeyin  durumuna  göre  astar  olarak  %  50-100  oranında  su  ile inceltilerek  tüm  yüzeye  yedirilmelidir.  Astarın  kurumasını  takiben, üzerine 2–3 kat halinde Sutop inceltilmeden, her kat birbirinin tersi yönde ve 90 ° lik açıda olacak şekilde uygulanmalıdır. Tam kuruma için  48  saat  beklenilmelidir.  Uygulama  sıcaklığı  +5  ile  +35  C arasındadır. Yağmur, kar, don vb. hava şartlarında ve ıslak zemine kesinlikle uygulama yapılmamalı ve uygulama sonrası en az 24 saat boyunca yüzey, bu hava şartlarından korunmalıdır. Sutop uygulanan yüzeylerin  üzerine  fayans,  seramik,  şap  veya  benzer  uygulamalar yapılabilir.  Uygulama  ve  sonrasında  sutop  üzerinde  tabanı  sert ayakkabılar ile dolaşılmaması ve uygulanan alanın üzerinde montaj deliklerine izin verilmemesi önerilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.