SPREY BOYA

Dekoratif ve koruyucu amaçlı kullanılan hızlı kuruyan, zengin renk seçeneklerine sahip sprey boyadır. Metal, ahşap, plastik, cam, karton ve taş yüzeylere uygulanabilir. Mobilya ve eşya gençleştirme, beyaz eşya, genel onarım, dekorasyon, hobi ve el sanatları, motosiklet/bisiklet, otomotiv alanlarında kullanılabilir. Atmosfer koşullarına dayanıklıdır. Sararma ve akmaya karşı dirençli, örtücülüğü yüksektir.

 

ÖZELLİKLERİ

Kurşun içermeyen akrilik esaslı solvent bazlı sprey boyadır. Ozon tabakasına zarar veren hiçbir madde ihtiva etmez.

 

UYGULAMA

Uygulama öncesinde yüzey kir, pas, yağ, toz ve nemden arındırılmış olmalıdır.

PVC, fiber ve problemli yüzeylerde uygulama yapılmadan önce astar kullanılmalıdır.

Boyanmayacak bölgeler uygun bir koruyucu ile kapatılmalıdır.

Kullanmadan önce sprey boya iyice çalkalandıktan sonra ( min.2 dk), deneme püskürtmesi yapılmalıdır.

Uygulama esnasında belirli periyotlarla çalkalayarak 25-30 cm mesafeden ince katlar halinde minimum 2 kat boyama yapılır.

Katlar arası 20 dakika beklenmesi gerekir.

Beyaz astar üzerine uygulama yapmanızı öneririz.

 

KURUMA

Yüzey kuruması 5-20 dakika, nihai kuruma ise 24 saatte gerçekleşir. (20°C)

 

SARFİYAT

Yüzey özelliklerine göre değişmekle birlikte ortalama olarak tek katta 1 kutu ile 2-2.5 m2 alan boyanabilir.

 

DEPOLAMA

Uygulama sonunda kutu içerisinde boya kalmış ise ventilin ucunun tıkanmasını önlemek ve boyanın tekrar kullanılabilmesi için kutuyu baş aşağı çevirip itici gaz çıkana kadar püskürtme düğmesine birkaç kez basılması gereklidir.

 

 

Boyama İşlemlerinizi Sprey Boyalarla Pratikleştirin

Boyama işlemlerini ister profesyonel isterseniz de hobi amaçlı olarak yapın önemli olan işlemlerin pratik ve çabuk bir şekilde kolaylıkla yapılabilmesidir. Düfa Düz Renk Sprey Boyalar sayesinde bu tür işlemleriniz daha da kolaylaşıyor. Düfa Sprey Boya dekoratif ve koruyucu amaçlı kullanılan hızlı kuruma özelliği olan , zengin renk seçeneklerine sahip sprey boyadır. Metal, ahşap, plastik, cam, karton ve taş yüzeylere kolaylıkla herkes tarafından uygulanabilir. Mobilya ve eşya gençleştirme, beyaz eşya, genel onarım, dekorasyon, hobi ve el sanatları, motosiklet/bisiklet, otomotiv alanlarında da etkin bir performansla kullanılabilir. Değişkenlik gösteren hava koşullarına karşı son derece dayanıklıdır. Sararma ve akmaya karşı dirençli, örtücülüğü yüksek olan bir boya türüdür.

Sprey boyalar boyama işlemleri yaparken boya fırçası, püskürtme şişesi gibi ek boyama araç gerecine olan ihtiyaçlarını ortadan kaldırarak yalnızca bir sprey boya şişesi ile işlem sürecinizi pratikleştirir. Sprey boyalar su bazlı içerikleri sayesinde hızlı kuruma özelliklerinden dolayı kullanıcılarına oldukça pratik çözümler sunarak zaman kazandırması bakımından çokça tercih edilen boya türlerinin başında gelmektedir.

Sprey Boyaların Kullanım Alanları

Düfa Sprey Boyalar geniş renk yelpazesine sahiptir. Hemen hemen her yüzeyde üstün koruyuculuk ve kapatma özelliği sayesinde ahşap, metal, plastik, cam  gibi çoğu yüzeyde kolaylıkla kullanılabilir. Mobilyalarınızın gençleştirilmesinde, rengini değiştirmek istediğinizde sprey boyaları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bakım, onarım işlemleri yapmak veya iç/dış mekanlarınızdaki estetik görüntüyü arttırmak adına metal, cam, plastik gibi yüzeylerde etkin kapatıcılık sağlarken kullanım alanlarınızı seçeceğiniz boya rengine göre özgünleştirme imkanını sunar.

Sprey Boyaların Özellikleri ve Fiyatları

Düfa Sprey Boyaların en önemli özelliklerinden biri de uygulanan yüzeyde ısıya ve neme karşı dayanıklı olduğu için koruyuculuk özelliği sağlamasıdır. Bunun birlikte sprey boya uygulanan yüzeylerde herhangi bir renk deformasyonunun da önüne geçerek materyallerinizi uzun ömürlü bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Düfa Sprey Boyalar yüksek renk pigmentindeki kaliteli yapısıyla güneşten gelen UV ışınlarına ve ani değişim gösteren hava koşullarına karşı da dayanıklılık gösterirler. Kapatıcılık özelliği sayesinde de boyayı uygulayacağınız yüzeyde herhangi bir deformasyon varsa bunları da ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Geniş renk yelpazesiyle de dilediğiniz rengi kolaylıkla Kayalar Boya bünyesinde temin edebilirsiniz. Sprey boya fiyatları ise ürünlerin gramajları ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Su bazlı ve akrilik olan sprey boyalar işlemlerinizde sizlere kaliteli işçilik çıkarmanız için yardım olur. Sprey boya fiyatları her bütçeye ve ihtiyaca uygun şekilde kullanıcılarına sunulmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.