İÇ CEPHE DUVAR BOYASI

 

Su bazlı, akrilik kopolimer reçine esaslı ve silikon katkılı, mat görünümlü dekoratif iç cephe duvar boyasıdır. Her türlü sıva, brüt ve gaz beton, betopan, alçıpan, eski boyalı duvar ve tavan, mdf, osb yüzeylere önerilen zemin oluşturma ve astarlama işleminden sonra kolayca uygulanabilir.

 

ÖZELLİKLERİ

 

Çok yüksek örtücülüğü sahip olup önerilen yüzeylere iyi bir yapışma sağlar. Yayılması iyi olduğundan uygulaması kolaydır. Uygulandığı yüzeylerin nefes almasına imkân verir. Kokusuz ve çevre dostudur.

 

UYGULAMA

 

Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Eski ve kabarmış boyalı yüzeyler kazınarak temizlenmelidir. Bozuk ve gevşek yüzeyler gerektiğinde yüzeyi düzeltmek amacıyla “Düfa Akrilik İç Cephe Macun” ile macunlanmalıdır. Düzeltme işlemini takiben son kat boya sarfiyatını azaltmak ve boyanın yüzeye yapışmasını arttırmak için macunlanmış, saten alçı uygulanmış veya kireçli gibi emici yüzeylere tek kat “Ultra Akrilik Şeffaf Astar” veya “Ultra Akrilik 1/7 Konsantre Astar” kullanılması tavsiye edilir.

Sentetik boya uygulanmış yüzeyler zımparalanmalı ve üzerindeki tüm tozlar temizlenmelidir. Sentetik boyalı yüzeyden su bazlı yüzeye geçerken ve renk değişikliklerinde dönüşüm astarı olarak tek kat “Ultra Akrilik Örtücü Astar” kullanılması tavsiye edilir. “Klasik Düfaplast Silikonlu” astar uygulaması yapılmış yüzeylere su ile en fazla % 20 oranında inceltilerek rulo veya fırça ile 2 kat halinde uygulanır.

Katlar arasında bekleme süresi 3–4 saattir. (ortam sıcaklığına göre farklılık gösterebilir).

Uygulama sıcaklığı 5˚C ile 35˚C arasında olmalıdır.

 

KURUMA SÜRESİ

 

Dokunma kuruması: 30–40 dakika. Katlar arası bekleme: 3–4 saat.

Tam kuruması: 24 saattir. (23 °C ve %50 Nem)

 

SARFİYAT

 

Yüzeyin emiciliğine ve cinsine bağlı olarak tek katta 12–14 m² lt alan boyanır. Kesin sarfiyat için saha numune çalışması yapılmalıdır.

 

DEPOLAMA

 

Direk güneş ışığı almayan serin ve kuru yerlerde, ağzı kapalı ambalajında 5°-35° C arasında depolanmalı ve dondan korunmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.