Düfa Diamond Silikonlu Mat İç Cephe Duvar Boyası Beyaz 6 l

Barkod : 8697581242701
Ürün Kodu : DW233.10.1001.RK006000
675,55 TL
675,55 TL
675,55 TL
675,55 TL

 

ÜRÜN TANIMI

Su bazlı, akrilik kopolimer reçine esaslı, silikon katlkılı, mat görünümlü dekoratif iç cephe duvar boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ

Çok yüksek örtücülüğü sahip olup önerilen yüzeylere iyi bir yapışma sağlar. Yayılması iyi olduğundan uygulaması kolaydır. Uygulandığı yüzeylerin nefes almasına imkân verir. Kokusuz ve çevre dostudur.

UYGULAMA

Her türlü sıva, brüt ve gaz beton, betopan, alçıpan, eski boyalı duvar ve tavan, mdf, osb yüzeylere önerilen zemin oluşturma ve astarlama işleminden sonra kolayca uygulanabilir. Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Eski ve kabarmış boyalı yüzeyler kazınarak temizlenmelidir. Bozuk ve gevşek yüzeyler gerektiğinde yüzeyi düzeltmek amacıyla “Düfa Akrilik İç Cephe Macun” ile macunlanmalıdır. Düzeltme işlemini takiben son kat boya sarfiyatını azaltmak ve boyanın yüzeye yapışmasını arttırmak için macunlanmış, saten alçı uygulanmış veya kireçli gibi emici yüzeylere tek kat “Ultra Akrilik Şeffaf Astar” veya “Ultra Akrilik 1/7 Konsantre Astar” kullanılması tavsiye edilir. Sentetik boya uygulanmış yüzeyler zımparalanmalı ve üzerindeki tüm tozlar temizlenmelidir. Sentetik boyalı yüzeyden su bazlı yüzeye geçerken ve renk değişikliklerinde dönüşüm astarı olarak tek kat “Ultra Akrilik Örtücü Astar” kullanılması tavsiye edilir.

“Diamond Silikonlu Mat” astar uygulaması yapılmış yüzeylere su ile en fazla % 20 oranında inceltilerek rulo veya fırça ile 2 kat halinde uygulanır. Katlar arasında bekleme süresi 3–4 saattir (ortam sıcaklığına göre farklılık gösterebilir). Uygulama sıcaklığı 5˚C ile 35˚C arasında olmalıdır.

KURUMA SÜRESİ

Dokunma kuruması: 30–40 dakika. Katlar arası bekleme: 3–4 saat. Tam kuruması: 24 saattir. (23 °C ve %50 Nem)

SARFİYAT

Yüzeyin emiciliğine ve cinsine bağlı olarak tek katta 12–14 m² lt alan boyanır. Kesin sarfiyat için saha numune çalışması yapılmalıdır.

DEPOLAMA

Güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajında 5 - 35 °C'de saklanmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.