Düfa Beyaz Tutkal

Ürün Kodu : DG700.000
99,00 TL
89,00 TL
Renk
99,00 TL
89,00 TL

ÜRÜN AÇIKLAMASI

Polivinil asetat esaslı, su bazlı, beyaz renkli emülsiyon tutkalıdır.

 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Emülsiyon halinde olan tutkal partiküllerinin küçüklüğü sayesinde yapışacak  olan  maddenin  mesamatlarına  kolayca  nüfuz  ederek yapışmayı  sağlar.  Kuruma  süresi  havanın  sıcaklığına  ve  tahtanın rutubetine bağlı olup, normal şartlarda 40-45 dakikada kurur.

 

KULLANIM ALANLARI

Mobilya yapıştırma ve sunta kaplamada ideal bir yapıştırıcıdır. Kağıt kaplama, muşamba ve suni yer karoları yapıştırma işlerinde kullanılır. TEKNİK ÖZELLİKLER Görünüm : Süt beyazı, mat, donuk elastikiKimyasal Yapı : Vinil Asetat HomopolimeripH 25 °C : 5,5 - 6,5 Katı % : % 52 – 56Yoğunluk g/cm3 25°C : 1,18 – 1,24 Viskoizte 25°C : 25.000-50.000Brookfield LVT-1(cps, 4/6)

 

YÜZEY HAZIRLIMA & UYGULAMA

Tutkaldan  iyi  netice  alınabilmesi  için  aşağıdaki  hususlara  dikkat edilmesi tavsiye olunur. 1.  Her  iki  satıh  iyice  temizlendikten  sonra  yalnız  bir  satıha  tutkal sürülür. Sürme işlemi fırça ile eğer formika yapıştırılacaksa tarak ile uygulanır. 2. Mesamatlı yüzeylerde tutkal bir yüzeye sürüldükten sonra hemen yapıştırılmalı ve sertleşinceye kadar bekletilmelidir. ( takriben 2 saat) Yoğun yüzeylerde üstüne tutkal sürülen satıh mamül tahtaya yavaş nüfuz ettiği için bekletilmelidir. 3.  Tutkal  kuruyana  kadar  oda  ısısını  10-15oC  nin  üzerinde  tutmak lazımdır. 4.   İşlemden   iyi   netice   alınması   isteniyorsa   yapıştırcının sulandırılmaması, sulandırmak gerekiyorsa kullanılacak miktar kadar tutkal  ana  ambalajından  alınmalı  ve  azami  %10  oranında  su  ilave olunarak kullanılmalıdır.

 

DEPOLAMA

Orijinal ambalajı ( paslanmaz çelik veya plastik konteyner, fıçı, kova vb.) içinde direkt güneş ışığı almayan donmaya karşı korunmalı ortamlarda, 5-35 °C arasında, 1 yıl depolanabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.