Düfa ART-TEX Yat Verniği Parlak 15 l

Barkod : 8697888706395
Ürün Kodu : VS102.00.0000.LK015000.DF-1
3.770,34 TL
3.770,34 TL
3.770,34 TL
3.770,34 TL

YAT VERNİĞİ

Parlak görünümü ile bakım ve dekoratif görünüm sağlamak amaçlı, deniz araçlarının iç cephesinde kullanılan her türlü ahşap yüzeye uygun şeffaf verniktir. Dayanıklı, sert ve esnek bir filme sahip, fiziksel ve kimyasal etkenlere dayanıklıdır.

UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz, toz ve yağdan arındırılmış olmalıdır. İlk katın ahşaba iyice nüfuz etmesi için %10-20 sentetik tiner ile inceltilerek, katlar arasında minimum 4-6 saat beklenmelidir. Uygulama sıcaklığı 5 ile 35 arasındadır.

KURUMA SÜRESİ (23,%45-65 bağıl nem)

Dokunma kuruması: 2-4 saat

Tam kuruma: 48 saat

SARFİYAT

Yüzeyin emiciliğine bağlı olarak tek katta 12-15m²/lt’dir. (100 gr/m2, tek kat)

DEPOLAMA

Güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajında 5-35 de saklanmalıdır.

 

Yat Verniği Nedir?

Yat verniği, deniz araçlarının iç cephesinde bakım ve dekoratif görünüm verme amacıyla kullanılan her türlü ahşap yüzeye uygulanabilen şeffaf verniktir. Dayanıklı, sert ve esnek bir filme sahip, fiziksel ve kimyasal etkenlere dayanıklı olan yat verniği su temasının yoğun olduğu ahşap yüzeylerde üstün koruma sağlar. Be nedenle daha çok deniz taşıtlarında kullanılmaktadır.

Koruyuculuğu ve yüksek yapışma gücü sayesinde daha çok neme karşı etkili olan yat verniği deniz araçları için yoğun olarak tercih edilse de birçok yüzeyde de kullanıma uygundur. Kapı pencere doğramalarından metal yüzeylere kadar geniş kullanım alanı sunan yat verniği boyalı ve boyasız yüzeylere de uygulanabilirliği sayesinde kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Yat verniği uygulanan yüzeyler yeniden boyanabilir olduğu için yalnızca ahşap ve deniz taşıtları bakımında değil hobi uygulamalarında da neme ve suya karşı yüksek dayanıklı olduğu için kullanılmaktadır. Yat verniği kıvamlı yapısı sayesinde uygulama yapılan yüzeydeki deformeleri de kapatarak estetik bir görünüm sağlar. Parlak renkli yat vernikleriyle de dekoratif çalışmalar yapılabilmektedir.

Yat Verniğinin Özellikleri

Yat verniğinin son kat cilalama yöntemi olarak kullanılmasının en büyük etkeni çabuk kuruyan bir özelliğe sahip olmasıdır. Adından da anlaşılacağı üzere yat verniği, deniz araçlarının su ve nemle yoğun etkileşimi bu vernik türünün hızlı kuruyan bir yapıda olmasını gerektirmektedir. Yat vernikleri uygulama sonrasında dokunma kuruması 2-4 saat tam kuruma ise uygulama katlarına göre 24-48 saat gibi sürede kuruma özelliğine sahiptir. Su bazlı ve silikonlu yapısı sayesinde yoğun bir kıvama sahip olan yat vernikleri deformeleri de kolaylıkla kapatması bakımından geniş bir alanda kullanılmaktadır. Kokusuz olması da özellikle kapalı alanda işlem yapacak kişiler tarafından kullanımını kolaylaştırmaktadır.

Kullanım alanlarının genişliği de yat verniğinin özelliklerinden biridir. Ahşap ve metal tüm yüzeylerde profesyonel ya da amatör tüm kullanıcılar tarafından rahat uygulanabilir bir yapıya sahiptir. Kullanılan yüzeyinde dış etkenlerin olumsuz etkilerinden uzun süre korunmasını sağlayarak dayanıklılığını arttırmaktır.

Yat verniği uygulanan yüzeyler daha sonra da boyanabilir olduğu için yine son kat cilalama uygulamaları için ideal ürünlerin başında gelmektedir. Rulo fırça yardımıyla hemen hemen herkes tarafından rahatlıkla gerekli yüzeylere uygulama yapılabilir. Düfa Yat Verniği parlak ve şeffaf rengi sayesinde ahşap yüzeylerin rengini hem yansıtmasını hem de parlaklık vererek estetik görünmesine olanak sağlamaktadır.

Yat Verniği Fiyatları

Yat verniklerinin fiyatları ürünün gramajına göre değişiklik göstermektedir. Kullanım alanının büyüklüğüne göre ihtiyacınız olan gramajdaki yat verniklerini tercih edebilirsiniz. Her bütçeye uygun fiyatlarıyla Kayalar Boya bünyesinde yat verniklerini temin edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.