Düfa ART-TEX Renkli Ahşap Vernik 0.75 l

Ürün Kodu : BS505.00.75.DF
236,87 TL
236,87 TL
RENKLER
236,87 TL
236,87 TL

AHŞAP VERNİK

Şeffaf özellikte, yarı parlak görünümlü, son kat vernik. İç ve dış cephe ahşap yüzeylerde dekoratif amaçlı kullanılır. Yüzeyde çizilme ve aşınma direnci yüksek bir film tabakası oluşturur. Ahşabın doğal görüntüsünü bozmadan renklendiren dekoratif bir ahşap verniğidir. Kurşun içermez.

 

UYGULAMA

Düfa ahşap vernikleri parlak yüzey oluşturur. Uygulama yapılacak yüzeyler kuru, temiz, toz ve yağdan arındırılmış olmalıdır. Kullanıma hazır şekilde üretilen Renkli Ahşap Verniği iyice karıştırılmalı, %10 sentetik tiner ile inceltilerek fırça veya rulo ile 2-3 kat uygulanmalı ve katlar arasında minimum 8 saat beklenmelidir. Uygulama sıcaklığı +5 ile +35 arasında olmalıdır.

 

KURUMA SÜRESİ

Dokunma 3-4 saat, tam kuruma 24 saattir. (20, %45-65 bağıl nem) (70 gr/m2, tek kat)

 

SARFİYAT

Yüzeyin emiciliğine bağlı olarak tek katta 10-13 m²/L’dir.

 

DEPOLAMA

Güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajında 5-35 de saklanmalıdır.

 

Ahşap Verniği Ne İşe Yarar?

Doğal ve estetik görünüşü sayesinde ahşap ürünler yaşam alanlarının her köşesinde yerini almaktadır. Mobilyadan aksesuarlara kadar geniş kullanım alanına sahip ahşap ürünler bulunmaktadır. Ahşap ürünler aynı zamanda dayanıklı ve kolay onarılabilir olması bakımından da sıklıkla tercih edilmektedir. Doğal ahşap ürünlerin geri dönüştürebilir ve sürdürülebilir olması da kullanıcıları açısından önemli noktalardan biridir. Bu tür materyalin kullanım ömrünü ve dayanıklılığını arttırmak için ahşap verniği kullanılmaktadır. Özellikle dış mekanlar için tercih edilen ahşap ürünlerin ani değişim gösteren hava koşullarına ve güneş ışınlarına karşı korunması ve bakımının düzenli olarak yapılması uzun ömürlü sağlar. Genç Ahşap Verniği ile ürünlerinizin dayanıklılığını arttırabilirsiniz.

Ahşap ürünlerinizi vernik sayesinde sadece dayanıklılığını arttırmak ve bakımını yapmanın yanı sıra Genç Renkli Ahşap Verniği ile de eğer ham ahşap ürüne sahipseniz renklendirme işlemlerini de yapabilirsiniz. Genellikle şeffaf renk verniklere alternatif olarak üretilen renkli vernikler ile mobilyalarınıza uygun tercih etme imkanına sahip olursunuz.

Ahşap Verniğinin Avantajları

Doğal ahşap ürünlerde vernik kullanmak ürünlerinizin kullanım ömrünü uzatmanıza yardımcı olmaktadır. Özellikle dış mekanda kullanılan bahçe mobilyalarının verniklenmesi olası hava koşulları ve güneş ışınlarına karşı mobilyalarınızı koruyarak ilk günkü gibi kalmasına yardımcı olacaktır. Bazı doğal ağaç türleri yapıları itibariyle gözeneklidirler. Bu tür materyale sahip olan mobilyalarda tozlar ve kirler bu gözeneklerde birikerek kötü görünmesine neden olabilir. Vernik yardımıyla bu sorunu ortada kaldırabilirsiniz. Ahşap ya da doğal ağaç türünden yapılan mobilyalar verniksiz olduğunda çizilmelere, çatlamalara oldukça açıktır. Hatta bazı ağaç türleri nemi çekerek şişme yapabilir. Genç Ahşap Verniği sayesinde bu tür olumsuz durumlardan kurtulabilirsiniz.

Ahşap Verniği Çeşitleri ve Fiyatları

Vernikten söz açıldığında genellikle şeffaf renkte olduğunu düşünebilirsiniz. Vernikler şeffaf renkte olmasının yanı sıra ağaç türlerinin renklerine göre de renkli olarak karşımıza çıkmaktadır. Vernik çeşitleri arasında parlak, yarı parlak, mat ya da yarı mat görünüm veren seçenekler de bulunmaktadır. Böylelikle ahşap ürünlerinizi hem olumsuz etkenlere karşı korurken hem de dekoratif anlamda ihtiyacınız olan renkle yeniden yapılandırma imkanı elde edebilirsiniz.

Ahşap verniği fiyatları genellikle ürünlerin gramajına göre değişiklik göstermektedir. Gramaj ya da kiloluk olarak temin edebileceğiniz renkli ahşap verniklerini Genç Ahşap Verniği çeşitleri arasında bulabilirsiniz. Kullanıcı ihtiyacına göre şekillenen gramajlar arasında ihtiyacınız olan ahşap verniğini her bütçeye uygun fiyatlarıyla temin edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.