WOODSOLWoodsol Pigmenta Elastik Sonkat Ahşap Boyası  2.5 Lt
WOODSOLWoodsol Pigmenta Elastik Sonkat Ahşap Boyası  2.5 Lt
WOODSOLWoodsol Pigmenta Elastik Sonkat Ahşap Boyası  2.5 Lt

Woodsol Pigmenta Elastik Sonkat Ahşap Boyası 2.5 Lt (BW426.40.1000.LG002500)

Marka : WOODSOL
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺1.267,03(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.013,62(KDV Dahil)

PIGMENTA AC-426 Elastik Son Kat Boya, su bazlı, dış cephe son kat kullanıma uygun örtücü ipek mat boyadır. Ahşap paneller, cephe kaplamaları, ahşap panjurlar, ahşap kapı ve pencerelerin boyanmasında kullanılır. Astar olarak Replena kullanılması halinde dayanım ömrü uzayacaktır. Sprey tabancası, fırça ya da rulo ile uygulanabilir.

Ürün ihtiyacınızı belirlemek için sarfiyat hesaplayıcı kullanabilirsiniz.

 

 

AHŞAP BOYA

PIGMENTA AC-426 Elastik Son Kat Boya, su bazlı, dış cephe son kat kullanıma uygun örtücü ipek mat boyadır. Ahşap paneller, cephe kaplamaları, ahşap panjurlar, ahşap kapı ve pencerelerin boyanmasında kullanılır. Astar olarak Replena kullanılması halinde dayanım ömrü uzayacaktır. Sprey tabancası, fırça ya da rulo ile uygulanabilir

 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

• UV Işınlarına karşı dayanıklıdır.

• Uygulama sonrasında ahşabın karakteristik doğal görüntüsü bozulmaz

• Hava şartlarındaki ani değişimler ve farklı mevsim koşullarına yüksek dayanım gösterir.

 

Tüm boyalar temizlik amaçlı kullanılan aşındırıcı kimyasal maddeler ve alkol türevleri ile zarar görür. Boya üzerine bu maddelerin kullanılması uygun değildir.

 

Son Kat Boya Özellikleri Nelerdir?

Son kat boyalar ahşap ürünlerinin boyama işlemlerinde sıklıkla tercih edilen boya türlerinden biridir. Yüksek kapatıcılık özelliği ve hızlı kuruyan yapısıyla ahşap ürünlerin bakım ve onarımlarında uygulanabilir. Su bazlı özellikteki son kat boyalar kokusuzdur ve iç cephe işlemlerini yapan kullanıcıların nefes problemi yaşamasını önlemektedir. Woodsol Pigmenta Eslastik Son Kat Ahşap boyası içeriğindeki bileşen miktarı az olduğu için çevre dostu boya ürünlerinden biridir.  Koruyuculuk özelliğinin yüksek olması da ahşap kapı pencere doğramalarında, merdivenler, ahşap panellerde hava koşullarına üstün koruma sağlar. Güneş ışınlarına karşı dirençli olduğundan dolayı renkte solma meydana gelmez.  Boyama işlemlerinde sıklıkla tercih edilme nedenlerinden biri de hızlı kuruma özelliğine sahip olmasıdır. Bu sayede boyama esnasında akma ya da bozulma ortadan kalkacaktır.

Doğru Son Kat Boya Nasıl Seçilir?

Boyama işlemlerinizi yaparken kaliteli malzeme kullanımı kadar doğru işlemi yapmak da çok önemlidir. İşlem yapılan materyal ve mekana göre son kat boya türleri değişkenlik göstermektedir. Dış mekan ahşap ürünler için elastik son kat ahşap boyasını tercih edebilirsiniz elastik yapısı sayesinde, kapı, çardak, panjur gibi ahşap yüzeyler üzerinde koruyuculuğunu arttıran bir tabak oluşturmaktadır. Böylelikle ahşap ürünlerinizin canlılığını arttırabilir, uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

İç mekan ahşap ürünlerde ise su bazlı son kat ahşap boyasını tercih edebilirsiniz. Su bazlı yapısından dolayı kokusuz olan bu boyalar kapalı alanlarda nefes zorluğu yaşamanızın önüne geçerek işlemlerinizi kolaylıkla yapmanızı sağlar.

İpeksi mat özellikte olan ahşap boyaları dış mekan mobilyalarınızda estetik bir görüntü oluşturacaktır. Mat rengi sayesinde güneşten gelen ışıkları yansıtmayacak ve mobilyalarınızın canlılığını gösterecektir.

Yarı mat solvent bazlı son kat boyaları metal malzemelerin boyama işlemlerinde tercih edebilirsiniz. Yarı mat renk özelliğiyle uygulama yapılan metalin doğal görünümünü korumanızı sağlar.

Mobilyalarınızı, ahşap panelleri, kapı ve pencere doğramalarınızın daha canlı ve ışıltılı görünmesini isterseniz parlak son kat ahşap boyası ürünlerini tercih ederek ahşap yüzeylerin her zaman parıltılı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Çerez Kullanımı