GENÇGenç İç ve Dış Cephe Platin Hammerton Boya 2.5 Lt
GENÇGenç İç ve Dış Cephe Platin Hammerton Boya 2.5 Lt
GENÇGenç İç ve Dış Cephe Platin Hammerton Boya 2.5 Lt

Genç İç ve Dış Cephe Platin Hammerton Boya 2.5 Lt (BI500.00.7140.LG002500)

Marka : GENÇ
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺205,44(KDV Dahil)
İndirimli : ₺164,35(KDV Dahil)

Yüzeye çekiçlenmiş metal görünümü veren son kat parlak boyadır. Metal işciliği sırasında meydana gelebilecek imalat hatalarının kapatılması sebebiyle kullanımı yaygındır. Bu özelliği ile pahalı bir yüzey hazırlama işçiliğine gerek duyulmaz. Çıplak metal ve astarlanmış yüzeylere yapışması mükemmeldir. Her türlü metal büro eşya ve malzemelerinde, otomotiv yan sanayinde, çeşitli oto yedek parçalarında, madeni eşya sanayinde yaygın olarak kullanılır. Sprey tabancası ile uygulanır.

 

Ayrıca hobi amaçlı kullanımlarda fırça ile uygulanabilir ancak Hammerton boyadan beklenen çekiçlenmiş efekt görüntüsü elde edilmez.

İÇ VE DIŞ CEPHE BOYA

 

Yüzeye çekiçlenmiş metal görünümü veren son kat parlak boyadır. Metal işciliği sırasında meydana gelebilecek imalat hatalarının kapatılması sebebiyle kullanımı yaygındır. Bu özelliği ile pahalı bir yüzey hazırlama işçiliğine gerek duyulmaz. Metal ve astarlanmış yüzeylere yapışması mükemmeldir. Her türlü metal büro eşya ve malzemelerinde, otomotiv yan sanayinde, çeşitli oto yedek parçalarında, madeni eşya sanayinde yaygın olarak kullanılır. Sprey tabancası ile uygulanır.

 

Ayrıca hobi amaçlı kullanımlarda fırça ile uygulanabilir ancak Hammerton boyadan beklenen çekiçlenmiş efekt görüntüsü elde edilmez

UYGULAMA

Hammerton boya uygulanacak yüzeyler önce temizlenerek her türlü yağ, kir ve tozlardan uzaklaştırılmalıdır. Paslı yüzey üzerine direkt uygulama yapılabilir. Hammerton boya birçok yüzey hatasını kapatarak dekoratif bir görünüm verir.

Yüzey hazırlandıktan sonra uygulamaya hazır olan boya hiçbir tiner ilavesine gerek duyulmadan iki kat halinde direkt uygulanır. Yüzeyin tam olarak kapatılması ve düzgün bir görünüş elde edilmesi için ilk kat çok ince, ikinci kat ise daha dolgun atılmalıdır. Fırça uygulamalarında da iki kat uygulama yapılması tavsiye edilir. Katlar arası en fazla yarım saat beklenmeli bu zamanı aşan durumlarda ikinci kat 3 gün sonra uygulanmalıdır.

Hammerton boyanın verdiği çekiçli görünüş:

Hava basıncı: Tabancanın yüzeye uzaklığı ayarlanarak istenilen şekilde ayarlanabilir.

Uygulama Koşulları: Kullanmadan önce boya iyice karıştırılmalıdır. Kuru ve temiz yüzeylere uygulanmalıdır.

Kuruma Süresi

Dokunma kuruması: 15-20 dakika (20℃)

Tam kuruma: 1-2 saat (20℃)

Sertleşme kuruması: 24 saat

Sarfiyat: 30-35 mikron film kalınlığı kalacak şekilde 1lt ile 8-10m2 alan boyanabilir.

DEPOLAMA

Serin ve havalandırılmış ortamda üretim tarihinden itibaren kapağı açılmamış ambalajında 2 yıl depolanabilir.

Benzer Ürünler
Çerez Kullanımı