GENÇGenç Mobilya Patina Boyası 1 Lt
GENÇGenç Mobilya Patina Boyası 1 Lt
GENÇGenç Mobilya Patina Boyası 1 Lt

Genç Mobilya Patina Boyası 1 Lt (ZD420.00.1029.LD001000)

Marka : GENÇ
İndirim Oranı : %19 İndirim
Fiyat : ₺206,56(KDV Dahil)
İndirimli : ₺167,81(KDV Dahil)

 

Mobilya yüzeylerinde antik görünüş vermek amaçlı kullanılan, solvent bazlı kuru patina boyasıdır. Yüzeydeki doğal ahşap dokusunu canlandırır ve antik görünüş verir. İç mekan mobilya ve dekorasyon işlerinde; dolgu verniği veya astar uygulanmış yüzeyler üzerine uygulanır.


 

UYGULAMA

Polyester, Poliüretan, Selülozik veya Akrilik dolgu verniği veya astar uygulanarak zımparalamış yüzeyler üzerinde kullanılır.

Patina boyası; alkol, aseton veya TO146 patina tineri ile inceltilerek sprey ile uygulanır. Kuruması için 3 – 5 dakika beklenir ve bulaşık süngerinin sert kısmı veya çin teli ile istenilen şekilde bölgesel olarak silinerek antik görüntü, gölge verilir. İnceltme için alkol veya patina tiner kullanılırsa patina daha tozumsu kurur ve yüzeyden daha çabuk uzaklaştırılır. Aseton ile daha çabuk uzaklaştırılır fakat yüzeye daha çok işler. Üzerine uygulanacak son katın yüzeye yapışmasını negatif etkilememesi için patina boyası oldukça ince kat halinde uygulanmalıdır. Üzerine poliüretan, selülozik veya akrilik son kat vernikler uygulanabilir.

Not: Selülozik tiner ile 1/1 oranında inceltilebilir. İnceltme işlemi için aseton ile selülozik tiner 1/1 oranında karıştırılarak kullanılmalıdır. Sadece 1013 Beyaz patina 2/1 oranında inceltilmelidir.

 

KURUMA SÜRESİ (20°C ‘de 45-65% RH)

Dokunma kuruması: 3-5 dk

 

DEPOLAMA

 

Kuru, serin, direkt güneş ışığı almayan alanlarda depolayınız. Kullanımdan sonra ürün ambalajının kapağını sıkıca kapatınız.


Benzer Ürünler
Çerez Kullanımı