Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 5 Unsur

Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 5 Unsur

1-Oturma grubu alırken dikkat edilmesi gerekenler

Unutmayın oturma grubu evinizin en çok kullanılan alanıdır. Güzel görünümün yanı sıra rahatlık ve uzun süreli kullanımlarda dayanıklı olması oldukça önemlidir. Oturma grubunuzu seçerken görüntüsünün yanı sıra dayanıklı ve konforlu olmasına da dikkat etmelisiniz.

 

oturmaodasisecimi

2-Kumaş seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Temizlik söz konusu olduğunda en çok şikayet edilen konulardan bir tanesi mobilya üzerindeki kumaşların çok çabuk kirlenmesi ve temizliğinin zor olmasıdır. Mobilyalarınızı satın alırken kullanılan tekstil ürünleri hakkında detaylı bilgi edinmeye dikkat etmelisiniz.

 

evicinkumassecimi

3-Mobilya seçiminde ışığı göz ardı etmeyin 

 

Doğal ışık kaynağı zayıf karanlık odalarda açık renkli mobilyalar tercih edilmelidir. Bu odanızı olduğundan daha aydınlık gösterir. Doğal ışık kaynağı güçlü olan aydınlık odalarda ise koyu veya çok renkli mobilyalar kullanabilirsiniz. Ortama uygun dekore edilmiş bir odada mobilyalarınız kendini gösterecektir.

 

 

evicinisiksecimi

4-Fonksiyonel tasarımlar

Kalitesi ve tarzıyla bir mobilyaya aşık olmuş olabilirsiniz. Ancak fonksiyonelliğini de satın almadan önce hesaba katmalısınız. Eğer çok fazla eşyanız varsa ya da eviniz küçükse çok yönlü düşünmek gerekir.

 

Gündelik hayatta size sunduğu fonksiyonlar ile hayatınızı kolaylaştıracak ürünleri tercih etmelisiniz.

 

 

 

fonksiyonelcalismamasasi

5-Fiyat araştırması

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra fiyat araştırması yapmak önemlidir.  Internet veya farklı mağazalardan aynı ve benzer ürünlerin fiyatlarını araştırmayı ihmal etmeyin. Diğer maddelerde belirtilen noktalara dikkat ederek bütçenize en uygun mobilyayı seçebilirsiniz.

 

 

Bu yazımızda mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken 5 unsurdan bahsettik. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle. Bizleri takipte kalın

Etiketler: Dekorasyon
Ekim 20, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı