Evinizin Güzel Görünmesini Sağlayacak Dış Cephe Duvar Boyası

düfa dış cephe boya

Dış Cephe Duvar Boyası Güzellik Katar

Bir yapıyla ilgili ilk izlenimler o yapının dış cephesi ile birlikte oluşur. Her ne kadar ilk izlenimler sonrasında iç cephesi ile değişiklik gösterebilse de insanlarda oluşacak olan ilk intiba her zaman çok önemlidir. Bu nedenle ilk izlenimlerin güzel olabilmesi için evlerin dış cephesi konusunda gereken özeni göstermek isteriz. İlk kez görülen bir binaya bakıldığında genellikle ön cephesine göz gezdiririz. Bu nedenle ön cephe oldukça önemlidir. Evinize sürekli girip çıkarken karşılaşacağınız görüntünün estetik açıdan hoş olmasını istersiniz. Evinizin bahçesine çıktığınızda elde edeceğinizin görüntünün ferah ve iç açan bir görüntü olmasını isteyebilirsiniz.

Dış Cephe Duvar Boyası Nasıl Seçilir?

Dış cephe duvar boyaları çok çeşitli etkenlere göre tercih edilebilir. Yakınlarınızdaki evler sizlere bu noktada en güzel model olacaktır. Bulunduğunuz semtteki diğer evlerle aynı renkte ya da yakın renklerde dış cephe duvar boyası tercih etmek semtinizin de güzel görünmesini sağlayacaktır. Evin doğal ortamına uygun olacak renkler seçmek estetik açıdan oldukça güzel bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir. Konutunuz şehir içerisinde yer alıyorsa dış cephe seçimleriniz de ona göre değişiklik gösterecektir. Şehir içerisinde bir mekanın dış cephe boyası seçilirken kişilerin çok daha fazla seçenekleri olacaktır. Kırmızı, mavi, yeşil gibi renkler bu noktada uygun olabilir. İstediğiniz özelliklerde farkı renklerle şehir içerisinde dikkatleri rahatlıkla üzerine çekebilecek boya renkleri tercih edebilirsiniz. Daha kırsal bölgelerde bir mekan için dış cephe boyası düşünüyorsanız eğer, çok daha sakin ve yumuşak renkler seçebilirsiniz.

Ormanlık bir alanda, doğal ortama uygun olacak renkler seçmek de yine estetik açıdan aradığınız uyumu size verecektir. Dış cephenizde farklı kaplamalar var ise kaplamaları bir sıva ya da boya ile kapatmak yerine tüm güzelliğini ortaya dökebilirsiniz.

Dış Cephe Boyası Renkleri

Açık krem, taba, tarçın, gül kurusu, grinin tonları gibi çok çeşitli renkler dış cephe boyalarda tercih edilmektedir. Renk geçişleri dış cepheler üzerinde sıklıkla rastladığımız bir görüntü. Turuncu, bordo, mavi, yeşil, siyah, gökyüzü mavisi, kavun sarısı gibi farklı renklerde de tercih ederek dış cephenizin oldukça enerjik bir estetik görünüm elde etmesini sağlayabilirsiniz. Eskiden dış cephe boya renkleri oldukça dar bir skalaya sahipken günümüzde çok çeşitli renklerde ve tasarımlarda dış cepheler görmek mümkün. Bahçeli müstakil bir ev için mat renkler çok daha uygun olabilir. Bahçenizdeki renkleri ön plana çıkaran bir mat renk estetik görünüme katkı sağlayacaktır. Koyu renkler çok daha asil ve zarif dururken, açık renkler aydınlık ve enerjisi ile huzur verebilir.

 

Açık renkler daha aydınlık görünümler elde edebilmek adına çokça tercih edilir. Ancak müstakil evlerinizde kendi tarzlarınıza göre istediğiniz özelliklerde renkler seçebilirsiniz. Ormanlık alanlarda uyum sağlayabilmesi açısından orman renklerinde tercihler yapabilirsiniz. Dış cephe o mekanı yansıtan bir vitrindir. Dış cephe renkleri sadece estetik görünümler açısından değil, evin iklim koşulları açısından da önem arz eder. Sıcak bir bölgede yer alan konut için siyah tercih etmek yanlış bir tercih olabilir. Yine aynı şekilde sıcaklığın düşük olduğu bölgelerde de beyaz tercihi yanlış olabilir.

Etiketler: Dış Cephe Boya, KayalarBoya, DÜFA Boya
Mayıs 20, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı