2021 Yılında Hangi Dekorasyon Renkleri Popüler?

Ev Dekorasyon Renkleri

2021 ev dekorasyon renkleri yaşam alanlarında farklılık katıyor. Yaşam alanlarımız en çok vaktimizi geçirdiğimiz alanlardandır. Dekorasyonda kullandığımız renkler yaşam alanlarımızın estetik görünümlerini etkiler. Yılın trend renkleri arasından, zevkimize göre renk seçeneklerini değerlendirerek, dekorasyonlarımızı gerçekleştirebiliriz. 2021 ev dekorasyon renklerinde karmaşadan uzaklaştıran, sakinleştirici etkiye sahip renkler öne çıkıyor.

 

Yaşam Alanlarına Popüler Renkler

Kendi karakterinizi yansıtacak özelliklerde ve anlamlarda olan renkleri tercih ederek yaşam alanlarınızı sizlere en uygun hale getirebilmeniz mümkün. Çok çeşitli ev dekorasyon renkleri ile birlikte kişilerin kendilerine has özelliklerde dekorasyonlar gerçekleştirebilmeleri çok kolay.

Her sene trend olan dekorasyon renkleri değişiklik gösterebilmektedir. Aydınlık gösteren renkler, havalı renkler, ferah ve sakinleştirici etkilere sahip olan renkler gibi birbirinden farklı türlerde renk çeşitleri bulunmaktadır. Evinizi, ofisinizi aydınlık renklerle donatarak ferahlatıcı etkilerden yararlanırken, havalı renklerle de oldukça kendine has bir alan tasarlayabilirsiniz.

Duvar renkleri bir evin dekorasyonunu etkileyen en önemli etkenlerden biridir. Dekorasyona atılan ilk adımlardan biridir, duvarları boyamak. Duvar renkleri çok çeşitlidir ve değişik etkenlerle kategorize edilir. Dekorasyon açısından renk seçimi büyük önem taşır. Seçilecek duvar rengi tüm dekorasyonu etkiler. Bu nedenle seçimler gerçekleştirilirken, dekorasyon da dikkate alınmalıdır.

 

Yaşam Alanlarınızda Kullanacağınız 2021 Ev Dekorasyon Renkleri

Yaşam alanlarınızda ferahlatıcı ve sakinleştirici etkileri için aydınlık gösteren duvar renkleri tercih edebilirsiniz. Aydınlık renkler olarak tanımlanan 2021 ev dekorasyon renkleri genellikle açık renklerden oluşur. Her rengin açık tonları ile oldukça ferahlatıcı, dinginleştirici etkileri elde etmek mümkün. Açık renkler insan psikolojisine olan olumlu etkilerinin yanında dar alanları da oldukça geniş ve ferah göstermektedir. Hayallerinizde yer alan dekorasyonların genel havasına uygun boya tercihlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Pastel renkler de ev dekorasyonları içerisinde çokça tercih edilmektedir. En yaygın olarak kullanılan renklerin başında kum beji, gri, istiridye ve şampanya, ekru, fildişi gibi renkler gelir. Bu renkler psikolojiye olan etkileri sayesinde sıklıkla tercih edilen renklerdendir. Aydınlık gösterilmelerinin yanında kültürel olarak da toplumlar tarafından benimsenmiş olan renklerdendir. Aynı zamanda bu renkler dekorasyon yapılırken diğer dekorasyon ürünleriyle kolaylıkla kombinlenen renkler olduğundan dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Hemen her tarz için uygun olan renklerdendir. 2021 ev dekorasyon renklerinden bir tanesi de kum bejidir. Özellikle kum beji gibi tonlar genel olarak her türlü mobilya ve renk ile kolaylıkla bütünleşir.

 

Popüler Ev Dekorasyon Renkleri

Popüler ev dekorasyon renkleri arasında gri ve tonları da genellikle tercih edilen renklerdendir. Bu yıl içerisinde de popülerliğini korumaya devam edecek olan gri ve tonları dekorasyonlarda ciddi bir hava yaratmak için önemlidir. Ancak kişiler sıradan renklerden sıkılmış ve farklılık istiyorlarsa işte o zaman mavi ve yeşilin tonlarını dekorasyon renkleri için tercih edebilirler. Mavi ve yeşil tonlar genellikle huzur veren renklerdendir. Bu nedenle yaşam alanları için sıklıkla tercih edilir. Huzur verdikleri gibi aynı zamanda enerji de verirler.

Dekorasyonlarınızda alışılmışın dışında bir şeyler gerçekleştirebilmek için de farklı renkleri bir arada ya da aynı rengin tonlarını tek duvar üzerinde kullanabilirsiniz. Örneklendirmek gerekirse; deniz kabuğu rengi ile koyu yeşil birbirleriyle oldukça uyumlu ve estetik bir görünüme sahip olan renklerdir. Salon ve oturma odalarınızda modern dokunuşlar yapabilmek için tercih edebilirsiniz.

 

Yatak odaları ve ofis dekorasyonları için ise genel olarak ekru tonlar her zaman klasik tercihlerdendir. Yatak odası için renk seçimleri genellikle çok daha geniş bir skalaya sahip olsa da ofis dekorasyonları o kadar geniş değildir. Daha kısıtlı ve belirgin renkler ofis tasarımlarında kullanılmaktadır. Beyaz, krem renkleri gibi renkler her türlü yaşam alanlarında rahatlıkla kullanılan en popüler renkler arasında konumlarını korumaktadırlar. Psikolojiye olan etkileri ve risksiz bir seçim olmaları sebebiyle her yıl tekrar tekrar tercih edilmektedirler.

Etiketler: KayalarBoya, Dekorasyon Önerileri,
Mart 23, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı